Filtrovat výsledky:

Značky:

Cena od - do:

  • 0 29999

Převodový poměr:

Počet ložisek:

Požadované vlastnosti:

Průměr vlasce:

Kapacita cívky:

Brzda:

Multiplikátory Prowess

Multiplikátory Vám poslouží především k lovení sumců nebo lovu na moři a je určen hlavně na těžké nástrahy. Multiplikátory se dělí na manuální bez řadiče nebo s řadičem a elektrické s volitelným počítadlem.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme multiplikátor

Ačkoli už asi každý rybář ví, že multiplikátory nejsou určeny jen pro mořský rybolov a souboje s kapitálními sumci, zatím se u nás příliš nerozšířily. Ovšem kdo si chytání s těmito technicky dokonale propracovanými "hračičkami" vyzkoušel, možná jim přišel na chuť a svou sadu navijáků rozšířil i o nějaký ten multiplikátor. První, čeho si asi každý všimne, je nezvyklé umístění multiplikátoru na prutě, je totiž na horní straně, takže při běžném držení by nám nevyhovoval směr otáčení kličky. Ovšem kromě klasických mořských multiplikátorů, které se tohoto zavedeného standardu drží stále, se objevují na trhu i menší multiplikátory pro lov na řekách i potocích. Ty jsou vhodné především pro přívlač, podle velikosti lze sehnat multiplikátor na každou kategorii včetně UL. Tyto multiplikátory pro běžnou přívlač jsou poměrně často označovány anglickým termínem "Cast", vždy si ale při výběru musíme ověřit směr navíjení a umístění na prutu, některé typy jsou zase koncipovány pro speciální proutky s opěrkou pro palec. Technika nahazování s multiplikátorem se od chytání se smekacím navijákem výrazně odlišuje, při odhozu se totiž vlasec nebo šňůra nesmeká přes okraj cívky, ale cívka (umístěná kolmo k ose prutu) se točí ve směru odvíjení působením hmotnosti nástrahy. Díky kuličkovým ložiskům a preciznímu vypracování se točí prakticky bez odporu, lze tedy dosáhnout překvapivě dlouhých hodů. Při odhozu je samozřejmě zapotřebí roztočenou cívku vhodným způsobem v konečné fázi přibrzdit, k tomu slouží páčková brzda, rybářův palec nebo u špičkových modelů automatický brzdný systém. Dokonale propracován je i citlivý systém zdolávací brzdy, kterou ovládáme nejčastěji hvězdicí na boční straně multiplikátoru, multiplikátor bývá zpřevodován do rychla. Pro dokonalé a pravidelné ukládání šňůry či vlasce jsou multiplikátory prakticky vždy opatřeny řadičem, který se posunuje sem a tam, čímž zajistí rovnoměrné rozložení šňůry na cívce. Výběr mezi použitím šňůry nebo vlasce je na lovci, vlasec je pružnější, šňůra zase nemá tvarovou paměť a při záseku na velkou vzdálenost nepruží, neprotáhne se. Multiplikátory pro mořský rybolov mají vždy protikorozní úpravu, odolávající působení slané mořské vody. Některé multiplikátory pro mořský lov mají i elektrický pohon, zabudovaný sonar a sledování dálky odvinuté šňůry i mnoho dalších funkcí, technika se prostě stále vyvíjí.

 

Další kategorie navijáků:

 

Navijáky s přední brzdou | Navijáky se zadní brzdou | Navijáky s volnoběžnou brzdou (Baitrunnery) | Navijáky s bojovou brzdou | Muškařské navijáky