Filtrovat výsledky:

Cena od - do:

  • 0 32960

Převodový poměr:

Počet ložisek:

Požadované vlastnosti:

Průměr vlasce:

Kapacita cívky:

Brzda:

Navijáky se zadní brzdou

Navijáky se zadní brzdou se používají především pro lov malých a středně velkých ryb. Tyto navijáky jsou velmi citlivé a nejsou tak odolné jako ostatní modely.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme naviják se zadní brzdou

Tento typ navijáku se vyvinul z prvních klasických modelů s přední brzdou a často se u něj setkáme i s přidanou bojovou brzdou. V zásadě se jedná o přesunutí ovládacího prvku brzdy (kolečko, hvězdice nebo mnohohran) na zadní stranu navijáku, což eliminuje náhodný a silně nežádoucí (ale opravdu možný) kontakt ruky s vlascem nebo šňůrou při práci s brzdou v průběhu zdolávání. Na přední části cívky je tedy umístěno pouze tlačítko pro její uvolnění v případě výměny, cívka samotná je nejčastěji řešena jako převlečná, protože toto uspořádání v případně nechtěného uvolnění vlasce nebo šňůry při náhlém přerušení tahu zabrání vniknutí vlasce pod cívku a jeho poškození ozubenými převody. Brzdový mechanismus prochází podélně vlastně celým navijákem a je proto poněkud složitější než u původních navijáků s brzdou umístěnou vepředu, ovšem pokud s navijákem nějak moc důrazně neklepneme, není se čeho obávat, tento systém je velmi spolehlivý. Pokud k navijáku nejsou přímo dodávány další cívky, při výběru bychom si měli ověřit jejich dostupnost, můžeme tak totiž naviják kromě pohotové výměny vlasce či šňůry u vody využít i na další rozmanité rybolovné techniky. Při plavané často lovíme na velmi tenké vlasce, proto když k navijáku máme i mělkou cívku, můžeme na ni tenký vlasec navinout v potřebném množství bez používání podkladu. Tento typ navijáků si našel své příznivce zejména u milovníků přívlače, matchového chytání a položené. Při výběru dbejme na osazení navijáku kvalitními ložisky a zcela plynulý chod, alespoň jednou za rok je vhodné naviják svěřit k vyčistění a ke kontrole odbornému servisu (nebo můžeme provést čištění a revizi sami). Pokud naviják necháváme na prutu, vždy ho ukládáme do ochranného obalu, jinak je zapotřebí použít kufřík nebo jiný samostatný obal na naviják.

 

Další kategorie navijáků:

 

Navijáky s přední brzdou | Navijáky s volnoběžnou brzdou (Baitrunnery) | Navijáky s bojovou brzdou | Multiplikátory | Muškařské navijáky