Filtrovat výsledky:

Cena od - do:

  • 0 30391

Délka:

Zátěž:

Počet dílů:

Váha:

Počet oček:

Příslušenství k prutům:

Mořské a sumcové pruty Major Craft

Mořské a sumcové pruty jsou vhodné pro lov sumců a rybaření na moři. Jejich předností je pevnost a spolehlivost, čímž zaručí zvládnutí obrovských zátěží a zdolání ryb velkých rozměrů. Mořské a sumcové pruty jsou nabízeny v různých délkách, typech konstrukcí ale i v pěkných designech.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme mořský a sumcový prut

Pruty, určené primárně pro mořský rybolov bývají zpravidla poměrně robustní konstrukce, jedná se totiž nejčastěji o lov velkých ryb. Pro lov na moři je velmi důležité používat výhradně pruty, které jsou opatřeny takzvanou "saltwater" úpravou, tedy odolávají působení mořské vody a slaného mořského vzduchu. Mnohé z modelů, určených právě pro mořské rybaření lze dobře využít i při lovu trofejních sumců, včetně těch, na které se upevňuje pro leckoho trochu neznámý multiplikátor. Pruty pro mořské rybaření bývají většinou dvoudílné, spojka je někdy ještě jištěna převlečnou maticí nebo patentním bajonetovým uzávěrem, při soubojích s velkými rybami totiž jde o skutečně bohatýrské přetahování. Na moři budeme asi lovit nejčastěji z loďky, případně z mola, lov ze břehu se praktikuje vcelku zřídka, vlastně jen tam, kde už pár metrů od břehu je pořádná hloubka, máme větší šanci. A loďka je velkou výhodou i při zdolávání trofejní ryby, o tom není třeba pochybovat! Z loďky navíc můžeme vyzkoušet velmi populární a úspěšný vertikální lov pomocí pilkerů. Mnoho mořských prutů je opatřeno místo oček rolničkami, případně jsou rolny osazeny místo vývodního a koncového očka, ta totiž bývají nejintenzívněji namáhána.

 

Pokud se budeme věnovat lovu sumců na tuzemských nebo zahraničních vodách, rozhodně budeme potřebovat velmi kvalitní, pevné a především stoprocentně spolehlivé náčiní. Zanedbat pochopitelně nelze ani tu nejmenší drobnost, ale prut (spolu s navijákem a šňůrou) je jednou z nejdůležitějších součástí sestavy, jejíž pomocí chceme přemoci legendárního predátora hlubin. Stejně jako mořské pruty nebývají ani sumcové speciály nijak dlouhé, mají tvrdou akci a dokonale provedenou rukojeť. Stejně jako při mořském rybolovu můžeme i při lovu sumců využít speciální pásy, které nám umožní připnout si prut k bokům a následně použít speciální opěrku pro důraznější vedení souboje.

 

Další kategorie prutů:

 

Feederové pruty | Kaprové pruty | Přívlačové pruty | Muškařské pruty | Teleskopické pruty | Plavačkové pruty | Spodové pruty | Pruty na dírky