Filtrovat výsledky:

Cena od - do:

  • 0 30391

Délka:

Zátěž:

Počet dílů:

Váha:

Počet oček:

Příslušenství k prutům:

Plavačkové pruty JSA

Plavačkové pruty jsou speciálně vyvinuty a zkonstruovány pro rybářskou techniku zvanou plavaná. Plavačkové pruty se liší od ostatních především svou délkou. Pruty jsou vyrobeny z lehkých a velmi kvalitních materiálů a používají se pro lov malých a středních ryb.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme plavačkový prut

Pro rybolovnou techniku na plavanou můžeme využít několik rozdílných typů prutů. Co se týče matchových prutů, bývají nejčastěji trojdílné a slouží díky dobrým odhozovým vlastnostem i citlivé špičce pro lov na plavanou přímo skvěle. Vyrábějí se v nejrůznějších délkách a na střední i delší vzdálenost je můžeme použít s pevnými i klouzavými splávky. Matchové pruty se sice o něco obtížněji přepravují, to ale vynahradí určitě skvělou a citlivou akcí. Nejoblíbenější jsou bezesporu "matchky" s parabolickou akcí, která zaručí skutečně přesné nahození do připraveného lovného místa a současně i citlivý, jemný ale zároveň dostatečně důrazný zásek. Tyto pruty se nejčastěji vyrábějí v délkách od 3,5 do 5 metrů, můžeme si pochopitelně pořídit o delší, ovšem při aktivní plavané držíme prut stále v ruce a pokud nechceme mít po nějaké době bolavou celou paži, budeme muset investovat do opravdu kvalitního a díky tomu i lehoučkého prutu.

 

Pro lov na plavanou lze ale použít i další typy prutů, například teleskopické, které i při značné délce jsou poměrně dobře transportovatelné a současně dostatečně lehké. Rozhodně ale nebudeme na plavanou používat pruty s příliš velkým počtem dílů, při neustálém přehazování a práci s prutem bychom přece jen ve spojkách pracující prut zbytečně namáhali, raději sáhneme po nějakém s transportní délkou 80 až 110 centimetrů. Při plavané se často používají i pruty typu bolognese ("boloňky").

 

Pokud mluvíme o lovu na plavanou, rozhodně nelze opomenout ani pruty bez navijáku, neboli takzvané "biče". Zpravidla se jedná o delší pruty, opatřené amortizérem pro snadnější zvládnutí výpadů ryby. Oblíbeným typem prutů bez navijáku, které se používají při plavané, jsou takzvané "děličky", často až neuvěřitelně dlouhé a přitom velmi citlivé pruty. Lov bez navijáku má své kouzlo, rybář se může plně soustředit na splávek. S bičem zvládneme občas i překvapivě velké ryby díky dobré akci prutu spolu s určitou dávkou zručnosti a podběrákem na delší násadě.

 

Další kategorie prutů:

 

Feederové pruty | Kaprové pruty | Přívlačové pruty | Mořské a sumcové pruty | Muškařské pruty | Teleskopické pruty | Spodové pruty | Pruty na dírky