Filtrovat výsledky:

Cena od - do:

  • 0 30391

Délka:

Zátěž:

Počet dílů:

Váha:

Počet oček:

Příslušenství k prutům:

Přívlačové pruty Fin-Nor

Přívlačové pruty se hodí pro rybaření jak na sladkovodních vodách, tak pro mořský rybolov a je jedno jestli se rozhodnete lovit ze břehu nebo z lodi. Přívlačových prutů je velké množství a liší se především počtem dílů, délkou či akcí daného prutu. Pruty jsou vyrobeny z velmi kvalitních a lehkých materiálů, takže rybařit vydržíte celé dny.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme přívlačový prut

Často se s nimi setkáme i pod označení "vláčecí pruty", pro lepší přehlednost si je můžeme rozdělit do několika základních kategorií. Nejlehčí z nich, sloužící k takzvané "ultralehké přívlači" se označují UL, slouží zejména k lovu pstruhů a okounů, pruty na lehkou přívlač jsou o něco razantnější, ale poradí si už s běžnými menšími nástrahami, střední kategorie zahrnuje především lov menších štik, tloušťů, bolenů a candátů. Těžké vláčecí pruty slouží pro lov největších dravců, tedy sumců a velkých štik, případně hlavatek. Pokud se chceme věnovat přívlači na moři, sáhneme zpravidla po prutech střední či spíše těžké kategorie, ale volíme ty, které mají speciální úpravu proti korozivnímu působení mořské vody. Při mořském rybolovu jsou často používány i multiplikátory, které vyžadují speciální pruty s umístěním navijáku na horní straně rukojeti, čemuž musí odpovídat i rozložení a umístění oček, někdy u prutů na největší dravce nahrazovaných rolničkami. Multiplikátorvé pruty se u nás používají poměrně zřídka k lovu největších dravců, ačkoli existují i varianty pro střední a lehkou přívlač, ty však zřejmě na svou příležitost teprve čekají. U vláčecích prutů je velmi důležitý pohotový a dostatečně razantní zásek, takže jsou většinou vyrobeny se špičkovou nebo tvrdší střední akcí. To současně umožňuje i dostatečně daleký a přesný odhoz vláčecích nástrah. Materiálem pro přívlačové pruty je nejčastěji prvotřídní grafit, důležitá je nízká hmotnost, prut musí být především co nejlépe vyvážen s navijákem, protože při tomto způsobu lovu ho držíme prakticky co celou dobu chytání v ruce, velice důležité je tudíž i zpracování rukojeti a uchycení navijáku. Nic nesmí tlačit ani klouzat, potom je to v pořádku a zásek krásně "sedne" i po několika hodinách lovu bez záběru. Názory na materiál rukojeti se různí, stále se ale na špičce drží osvědčený korek.

 

Další kategorie prutů:

 

Feederové pruty | Kaprové pruty | Mořské a sumcové pruty | Muškařské pruty | Teleskopické pruty | Plavačkové pruty | Spodové pruty | Pruty na dírky