Filtrovat výsledky:

Cena od - do:

  • 0 30391

Délka:

Zátěž:

Počet dílů:

Váha:

Počet oček:

Příslušenství k prutům:

Teleskopické pruty MAD

Teleskopické pruty se využívají ve všech rybářských technikách a oblíbí si je jak začínající, tak ostřílení rybáři. Výhodou teleskopických prutů je skladnost a jsou vyrobeny z velmi pevných dílů, takže Vám vydrží opravdu dlouho.

Nalezeno 0 produktů
Seřadit podle:  Oblíbenosti  |  Nejnižší ceny  |  Nejvyšší ceny

Vybíráme teleskopický prut

Když se objevily teleskopické pruty, byl to bezesporu jeden z převratných okamžiků v historii rybářského náčiní. První byl prut Bristol, představený veřejnosti E. Hortonem v roce 1887, zhotovený tenkrát z ocelových trubiček. Teleskopické pruty prošly od té doby neuvěřitelným vývojem a v současné době jsou k dispozici z uhlíkových kompozitů i v levné variantě z dutého sklolaminátu. Díky principu zasouvání jednotlivých dílů do sebe jsou velice skladné a současně pohotově připravené k lovu, Na zesílených zakončeních jednotlivých dílů, které slouží místo tradičních spojek, najdeme očka z tvrdochromu nebo opatřená keramickou či plastovou vložkou, spodní díl je opatřen zpravidla vhodně tvarovanou rukojetí nebo patentním úchytem pro naviják. V teleskopickém provedení se vyrábějí i pruty bez oček, označované jako "biče". Díky použití co nejkvalitnějších materiálů jsou tyto pruty velmi odolné a dochází i při značném počtu dílů jen k minimálnímu ovlivnění celkové akce prutu. S teleskopickými pruty se můžeme setkat od takzvaných "kapesních prutů" (které se vejdou nejen do příručního zavazadla, ale u některých modelů i opravdu do náprsní kapsy) přes cestovní v délce 40 až 60 centimetrů, velký počet dílů a tím pádem spojek ale není příliš žádoucí, proto například poměrně dlouhé pruty na plavanou se vyrábějí v transportní délce 80 až 120 cm. Rukojeti jsou buď korkové nebo ze speciální mechové gumy, u lehkých modelů se používá i ovinutí korkovou páskou nebo proužkem syntetické kůže, některé pruty nemají rukojeť vůbec potahovanou. Na každém prutu je vyznačena vhodná zátěž, délka a zpravidla i počet dílů a typ akce. Stejně jako ostatní pruty i ty teleskopické by měly mít své ochranné pouzdro, pokud se totiž do spojů dostane nečistota a prach, mohou nastat komplikace. Jinak nejsou teleskopické pruty na údržbu nijak náročnější, hodí se ve vhodném provedení pro lov na položenou, na plavanou i pro lehkou a střední přívlač.

 

Další kategorie prutů:

 

Feederové pruty | Kaprové pruty | Přívlačové pruty | Mořské a sumcové pruty | Muškařské pruty | Plavačkové pruty | Spodové pruty | Pruty na dírky